Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Chcę żeby portal internetowy przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś ciekawej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak tu. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może serwis, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Właściwe pomysły i ich realizacja, skalkulowanie konkretnego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w miejscu pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i dobrej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa https://e-cen.pl/2022/09/13/kurs-drenazu-limfatycznego-na-czym-polega-i-jak-go-zdobyc/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na biznes w Internecie i chcesz wykonać powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz na poważnie o portalu internetowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do paru firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu WWW. Później dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych dochodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości