Czy warto wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy warto wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:41

Witam. Rozmyślam nad kupnem ogrodzenia do swojego domu. Posiadam działkę o powierzchni 0.1 hektara, która znajduje się w szczerym polu. Tak, więc potrzebuję postawić około 120 m ogrodzenia. Nie mam sąsiadów, więc będę zdany na swoje siły i nie mogę liczyć na współfinansowanie przez właścicieli przyległych działek. Spodobały mi się ogrodzenia tego producenta http://metfach.pl z miasta Radom. Mam tylko wątpliwości czy tego typu ogrodzenie będzie pasowało do domu, który znajduje się w szczerym polu. Kolejna sprawa to koszty wykonania takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie mam pojęcia ile może to wynieść - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za podzielenie się zdaniem ludzi, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w tym temacie. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie cena.

podobne tematy:
krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:52

Czy jest sens wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:03

Dzień dobry. Jeżeli chodzi o ogrodzenia do domu to jestem w stanie nieco tobie pomóc. Sam jakiś czas temu byłem na tym etapie budowy i posiadam niezłe rozeznanie na rynku. Jeśli mówisz o Radomiu to koszty ogrodzeń będą tańsze niż w Warszawie o około 30 %, tam ja zbierałem oferty. Jak musisz wykonać około stu dwudziestu metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja wykonania go z siatki to rząd 10000 zł. Do tego musisz doliczyć bramę oraz furtkę - cena tego to 4 tys zł. Tych elementów nie osadzisz raczej na słupkach wykonanych z metalu i będzie niezbędne zrobienie jakieś podmurówki i słupków wykonanych z cegły lub z prefabrykatów. Jeśli myślisz o czymś ładniejszym niż siatka to cena idzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami wyniosło około trzydzieści tyś zł. Powszechnie używana cegła klinkierowa z przodu i 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła ze zwykłej stali.

podobne tematy:

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości