Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Zbudowanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na dość łatwe słowa kluczowe wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest reklamowanie swojej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: strony internetowe Warszawa lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do właściwej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te powinny zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Idealnie sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość